Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach i szkołach gminy Jaworze Szanowni Państwo, zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia w naszym przedszkolu zostaną odwołane.

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie nie będą realizowane zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

To decyzja wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze.

Od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół.

Decyzją Parafii Opatrzności Bożej oraz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jaworzu planowane rekolekcje również zostały odwołane.

Rodzicu,

• zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie zajęć w przedszkolu.
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju
    oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Pamiętaj:

•  o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • o przestrzeganiu w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Departament Informacji i Promocji