Dnia 09. września w Jaworzu odbywały się coroczne Dożynki. W Warszawie,  w tym samym czasie na PGE Narodowy trwał Narodowy Dzień Tenisa. Honorowy Patronat nad Narodowym Dniem Tenisa objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Na płycie głównej stadionu usytuowano 50 mini kortów i kort centralny. Dzieci zrzeszone w klubach tenisowych z całej Polski pokazały swoje umiejętności w zaplanowanych turniejach.

Jednak rozgrywki meczowe nie były jedyną atrakcją tego dnia. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji w postaci konkursów, gier i zabaw.

W Narodowym Dniu Tenisa na stadionie spotkać można było największe gwiazdy polskiego tenisa m. in. A. Radwańską, M. Chwalińską, M. Matkowskiego, K. Majchrzaka którzy chętnie rozdawali autografy i pozowali do zdjęć z dziećmi.

Oskar Wielgus – wychowanek Przedszkola Nr 2, na co dzień zawodnik klubu BKT Advantage Bielsko-Biała z licencją Tenis 10, okazał się najlepszym i niepokonanym tenisistą Narodowego Dnia Tenisa. Do walki o „Puchar Tenis 10” stanęło 15 najmłodszych zawodników z rocznika 2012 czyli tzw. kategoria niebieska. Oskar nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. Pokonał  wszystkich swoich rywali i pewnie sięgnął po pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Trzeba powiedzieć że nie przegrał ani jednego rozgrywanego w tym dniu meczu.

Jest to jego wielki sukces, ale nie jedyny jaki osiągnął w tym wieku. Na swoim koncie ma już 9 pucharów i kilka medali wywalczonych w tym roku na kortach m. in. W Krakowie, Łodzi, Pszczynie, Wrocławiu, Katowicach  czy Stalowej Woli. Odważnie staje do walki z dziećmi z kategorii czerwonej, w której biorą udział zawodnicy rocznika 2010 i 2011 czyli starszymi od niego o nawet 2 lata.

Gratulujemy Oskarkowi tak wielkiego sukcesu, wszyscy - zarówno przedszkolaki jak i pracownicy naszej placówki, jesteśmy pod wrażeniem tak wielkiego talentu. Życzymy Oskarowi wielu dalszych osiągnięć sportowych.