Kodujemy i programujemy

„W świecie kolorów” to temat przewodni kolejnych zabaw „Tygrysków”

„W świecie kolorów” to temat przewodni kolejnych zabaw „Tygrysków”, w ramach europejskiej akcji CODE WEEK. Tym razem celem było rozwijanie percepcji wzrokowej i myślenia dzieci oraz doskonalenie umiejętności rozpoznawania i nazywania kolorów podstawowych i wybranych. W trakcie zajęć bawiliśmy się, sylabizując krótką rymowankę na temat zmysłów.

 CODE WEEK grupa „Tygrysków” zakodowany prezent

Podczas CODE WEEK grupa „Tygrysków” poradziła sobie doskonale z zadaniem , które polegało na odkodowaniu zaszyfrowanego obrazka. Do jego ułożenia wykorzystaliśmy kolorowe kartoniki, które musiały pojawić się w miejscu przyporządkowanych do nich figur geometrycznych. Dlatego, że opowiadaliśmy o urodzinach, efektem naszych działań był obrazek „Urodzinowego prezentu”, który wyłonił się na macie edukacyjnej. 

„Kodowanie z figurami” to cykl aktywności przeprowadzonych w naszej grupie w ramach Tygodnia Kodowania CODE WEEK.

„Kodowanie z figurami” to cykl aktywności przeprowadzonych w naszej grupie w ramach Tygodnia Kodowania CODE WEEK. Podczas zabawy „Tygryski” układały elementy wg wielkości rosnącej i malejącej, w wyznaczonym przez strzałkę kierunku, a potem rozpoczęły zabawę z figurami.