Uczymy dzieci programować

"OZOBOT"

"Ozobot to mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania. Uczy poprzez zabawę i doświadczenie, rozwija myślenie logiczne i algorytmiczne, przez co rozwija w dzieciach nawyki myślowe ułatwiające im funkcjonowanie we współczesnym świecie.

„Genibot to niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji, zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań.

Dla Mamy i Taty

Mama i Tata – to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. W jego oczach zawsze są najlepsi. Na zajęciach "Tygryski" rozmawiały o swoich Rodzicach. Połączyły ten temat z aktywnościami zawierającymi elementy kodowania, takimi jak odkrycie wzoru ułożonego na podstawie słownej instrukcji, stworzenie kodu z symboli graficznych lub ułożenie sudoku.

bujamy w obłokach

Marzenia... czasem duże, a czasem całkiem malutkie..., czasem wypowiadane głośno, a czasem skrywane gdzieś głęboko w sercach. Na zajęciach dzieci przeniosły się do krainy marzeń. No i ... "bujały w obłokach".

"Zakodowane zawody"

Podczas poznawania różnorodnych zawodów "Tygryski" wykonały szereg działań opartych na kodowaniu z kubeczkami, na macie, na kartach pracy oraz na tablicy interaktywnej. Miały też okazję "spotkać się" z przedstawicielami zawodów, które już przeszły do historii.