W lutym grupa „Tygrysków” aktywnie włączyła się w organizację zabaw i zajęć, które poświęcone były kształtowaniu kompetencji cyfrowych, z uwzględnieniem zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Realizowaliśmy projekt edukacyjny pt. „MÓJ PRZYJACIEL NECIO”, którego przebieg oparty była w dużej części  na zagadnieniach zawartych w serwisie Necio.pl. „Bohaterem serwisu jest przyjazny robocik Necio, który zaprasza najmłodszych do wspólnej „zabawy w Internet”.

Portal www.necio.pl prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę we współpracy z Fundacją Orange, w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet”. W ramach projektu nasze przedszkolaki, poprzez zabawę oraz twórcze rozwiązywanie problemów, przyswoiły sobie wiedzę na temat Internetu.

„Czas pierwszych kontaktów z komputerem i Internetem jest doskonałym momentem, aby poprzez wspólną zabawę pokazać dzieciom pozytywne zastosowania Internetu oraz ostrzec  je przed czyhającymi w sieci zagrożeniami. Zadanie rodziców polega na wprowadzeniu dzieci w świat komputerów i Internetu, a nauczyciele i wychowawcy mogą wspierać ten proces”. Dlatego w realizację zadań włączone były dzieci, ich rodzice i nauczyciele. Tylko wspólne działania odnoszą największy skutek. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym Rodzicom, którzy wspólnie z dziećmi zrealizowali „zadania domowe”!