„Genibot to niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji, zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań.

Praca z robotem, to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Kompetencje językowe, matematyczne, cyfrowe, artystyczne... Genibot to robot, który idealnie sprawdza się w tym procesie. Karty do edukacji matematycznej pozwalają na doświadczanie matematyki, ułatwiają uczenie jej w sposób czynnościowy, sprawiają, że każde dziecko patrzy na wykonywanie działań matematycznych jak na świetną zabawę, a nauka dodawania i odejmowania przestaje już być przykrym obowiązkiem. Dobór odpowiednich kolorów, instrumentów, tworzenie melodii z sekwencji dźwięków, rysowanie tras, po których przemieszczał się będzie robot... Praca z Genibotem, to nie tylko nauka programowania powiązana z przedmiotami ścisłymi, to również rozwijanie wrażliwości artystycznej i poczucia estetyki”. O tym wszystkim nasze przedszkolaki mogły się przekonać podczas spotkania z nowym robotem edukacyjnym wypożyczonym w ramach projektu „UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ”.

ZABAWY Z GENIBOTEM