,,Kto jest beksą i mazgajem, ten się do nas nie nadaje!”

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypada 20 września. To święto zostało uchwalone przez Sejm 13 września 2013 roku, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci, a także popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne.

Przede wszystkim jednak ma na celu dostarczać dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.  Obchody tego szczególnego dla każdego przedszkolaka dnia w naszym przedszkolu połączyliśmy z ”Pasowaniem na Super Przedszkolaka”. Śpiewom, tańcom, wesołej zabawie tego dnia nie było końca. Po wykonaniu przez dzieci i nauczycielki przygotowanych przez Panią Jesień zadań, pani Dyrektor pasowała wszystkich specjalnym lizakiem na Super Przedszkolaka oraz wręczyła każdemu dziecku dyplom i upominek. Atrakcją tej uroczystości był moment wypuszczenia w chmury balonów z wypisanymi marzeniami każdego przedszkolaka. Mamy nadzieję, że wszystkie marzenia wypełnią się jak najszybciej. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci i pomoc w organizacji tej uroczystości.