Zabawy i ćwiczenia ruchowe w przedszkolu spełniają ważną rolę, ponieważ pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy, wzmacniają odporność fizyczną dzieci i mają nieoceniony wpływ na prawidłową pracę obu półkul mózgu.

Poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe, dzieci pokonują trudności dzięki czemu wzmacniają wiarę we własne możliwości.

Dzieci 5-cio i 6-cioletnie z grup starszych z Przedszkola Nr 2 w Jaworzu od 27 września 2018 roku rozpoczęły zajęcia sportowe w zakresie podstawy programowej na nowo wybudowanej hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Jaworzu.

Na pierwszych zajęciach dzieci zostały zapoznane z zasadami i regulaminem BHP dotyczącym korzystania z pomieszczeń i hali sportowej. Pierwsza zbiórka w szeregu, pierwsza rozgrzewka gimnastyczna, zabawy ruchowe oparte na rywalizacji, gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej Klanzy na hali sportowej sprawiły dzieciom dużo radości. Dziękujemy panu Danielowi za pomoc w organizacji zajęć sportowych, które w perspektywie wielkoformatowej i nowoczesnej hali sportowej nabierają nowego charakteru. Przedszkolaki są pod wrażeniem i czekają na następne zajęcia sportowe.

Opracowała Magdalena Ćmok