Starszaki z Przedszkola nr 2 laureatami „Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej”

     100 rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny obchodzona była w naszym przedszkolu bardzo uroczyście.  W związku z tym świętem realizujemy w tym roku szkolnym program edukacyjny: „100 rocznica odzyskania niepodległości .Poznajemy nasze zwyczaje. Poznajemy naszych przodków”.

„Jesteśmy Polką i  Polakiem”, te słowa pięknej patriotycznej piosenki znają nie tylko dzieci z naszego przedszkola, ale także ich rodzice, gdyż od początku roku szkolnego tematyką przewodnią zajęć przedszkolnych jest rozwijanie u dzieci postawy szacunku i miłości do własnej ojczyzny. Zakres zajęć dydaktycznych naszym przedszkolu jest bardzo szeroki a jednym z obszarów są zajęcia umuzykalniające. Dlatego też i na tym polu postanowiliśmy uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

        30 października z wielką tremą, ale też radością, wzięliśmy udział w „ XIX Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej im Małgorzaty Papiurek” zorganizowanym w Miejskim Domu Kultury w Hałcnowie. Reprezentując przedszkole i naszą miejscowość zaśpiewaliśmy dwie piosenki: „Polska  różna” oraz „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Przedszkolaki w strojach z różnych regionów Polski, zaśpiewały pięknie i z wielkim zaangażowaniem, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii „przedszkola”, otwierając sobie w ten sposób drogę do kolejnego etapu, który odbędzie się wiosną 2019r. Szczęśliwe i radosne buzie przedszkolaków, zadowolenie nauczycielek przygotowujących dzieci do przeglądu, dały wyraz temu, że patriotyczna postawa kształtowana w dzieciach już od najmłodszych lat daje poczucie dumy, która rozpiera nasze serca.

Starszaki z Przedszkola nr 2 wzięły też udział w konkursie plastycznym pt. „Kocham cię Polsko” organizowanym również przez Miejski Dom Kultury w Hałcnowie. Spośród dziesięciu wysłanych z przedszkola prac, wyróżniona została praca Nikodema Pokusy, sześciolatka z grupy „ Kangurki 1”. Cieszymy się z tego sukcesu a Nikusiowi serdecznie gratulujemy! Uwieńczeniem naszych przygotowań i zaangażowania w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości RP był występ starszaków podczas akademii zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 2. Wielki aplauz i podziękowania ze strony szkoły dodały nam wiatru w żagle. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego zwycięstwa w Hałcnowie, rodzicom za piękne stroje oraz wieczorne utrwalanie tekstów piosenek. „Jesteśmy Polką i Polakiem, kochamy Polskę z całych sił. Chcemy byś również kochał ją i Ty i Ty”.

                                                                                                         Nauczycielka Renata Urban