W dniu 8 listopada 2018 roku w naszym przedszkolu  zorganizowany został festiwal wokalno-recytatorski: „Polska w wierszu lub piosence”, połączony z  uroczystymi obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się „Polonezem” w wykonaniu Starszaków, po którym program  artystyczny zaprezentowały Średniaki.

Podczas uroczystości  prowadząca przybliżyła także  najważniejsze kwestie związane z tą tematyką. Następnie wniesiono flagę i uroczyście odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”.  W kolejnej części programu dzieci miały okazję zaprezentować swoje zdolności recytatorskie  i wokalne w  utworach o tematyce patriotycznej, które przygotowały pod okiem rodziców.  Na  uwagę zasługiwał fakt, że dzieci poza doskonałym  przygotowaniem , posiadały również ciekawe stroje oraz rekwizyty.  Po występach wykonawcom wręczono dyplomy, nagrody i oczywiście wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Kolejne dni również obfitowały  w wydarzenia związane z tym świętem. W dniu 9 listopada przedszkolaki złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową poświęconą nauczycielom, którzy zginęli za Ojczyznę. Ostatnim wydarzeniem kończącym tydzień patriotyczny był udział dzieci we wspólnej zabawie „Muzyczne podróże po Polsce” prowadzonej przez animatorów. Nasze pociechy jeszcze raz miały okazję usłyszeć ciekawostki o naszej Ojczyźnie, związane z ważnymi miejscami, znanymi osobami i wydarzeniami. Wspólny taniec i śpiew znanych piosenek zakończył tegoroczne obchody w naszym przedszkolu. Mamy nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia przyczynią się do rozbudzania postaw patriotycznych  wśród dzieci już od najmłodszych lat.

                                                                          Nauczycielka  Magdalena Grabda-Pełka