Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą a bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni.

                W sobotę 26 stycznia mieliśmy wspaniałą okazję, aby znowu stać się dziećmi (o czym marzy czasami każdy dorosły). W sobotni poranek razem z naszymi pociechami wzięliśmy udział w balu karnawałowym, który został zorganizowany przez nauczycieli, pracowników i z pomocą rodziców z Przedszkola nr 2 w Jaworzu. Tego dnia czas się zatrzymał. Mogliśmy podziwiać  bohaterów znanych bajek, wróżki, królewny, czarownice, rycerzy, piratów, policjantów, a nawet złodziei. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci.

                Jak na prawdziwy bal przystało były kotyliony a zabawę prowadził wodzirej, który zachęcał wszystkich do udziału w zabawach i tańcu. Mogliśmy zrobić sobie rodzinne zdjęcia w Foto-budce, wzięliśmy udział w przeciąganiu liny, dzieciaki sprawdzały swoje umiejętności w grze Koło Fortuny.  Nie mogło również zabraknąć prezentacji strojów karnawałowych całych rodzin, loterii fantowej, a także emocjonującej licytacji. Ogromne wrażenie na naszych dzieciach zrobił także pokaz baniek mydlanych.

                Kiedy czas zabawy dobiegł końca z żalem opuszczaliśmy salę balową. Wspólna zabawa dostarczyła nam wszystkim wspaniałych wrażeń. Zapewne z tęsknotą będziemy żegnać się w czerwcu z naszym przedszkolem oraz beztroskim czasem dzieciństwa i zabawy.

                Chcielibyśmy wyrazić serdeczne podziękowania dla wszystkich pań z Przedszkola Samorządowego     nr 2 w Jaworzu za zorganizowanie tak dużego przedsięwzięcia jakim był Bal Karnawałowy. Wiemy ile czasu               i poświęcenia wymagało dopięcie wszystkiego na przysłowiowy „ostatni guzik”. Cieszymy się, że mogliśmy bawić się w tak dużym gronie, wspólnie się integrować  i zacieśniać więzi rodzinne.

 Wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…

wtedy proste „dziękuję” zawiera wszystko,

co chcemy wyrazić!”

Rodzice Aleksandra