W dniu  25 stycznia w sali GOK w Jasienicy odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowana przez Grono Pedagogiczne Przedszkola nr 2 w Jaworzu. Babcie i dziadków przywitała serdecznie pani Teresa Ślezińska pełniąca funkcję dyrektora tejże placówki. Przedszkolaki wchodząc na salę prezentowały się rewelacyjnie w przepięknych strojach stosownych do określonej pory roku.

Każda grupa prezentowała się inaczej. W przedstawieniu pt.: „Cztery pory roku” zaangażowane były wszystkie dzieci.  Każde w czymś uczestniczyło. Przygotowane i wyćwiczone do perfekcji teksty, niejednokrotnie długie, zadziwiały nas - słuchających. Poszczególne scenki przeplatane tańcami do muzyki poważnej  Simoniego i Straussa pokazały, jak nasze wnuczęta potrafią świetnie, rytmicznie tańczyć, co niewątpliwie jest zasługą systematycznie prowadzonych zajęć przez panie nauczycielki i niezastąpionego pana Sławka. Wszyscy występujący zostali docenieni gromkimi brawami. Na twarzach babć i dziadków widać było radość, zadowolenie i dumę ze swoich wnucząt, a na twarzach dzieci uśmiech i szczęście. Każde przedsięwzięcie, które wnosi w życie dziecka uśmiech i zadowolenie jest bezcenne. Maria Kownacka napisała: „ Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby uczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza.” Niech ta sentencja jest wyrazem wdzięczności dla pań nauczycielek oraz wszystkich pracowników Przedszkola nr 2 w Jaworzu, którzy właśnie dobrem, sercem i uśmiechem otaczają nasze wnuczęta.

Dziękujemy za tą wspaniałą uroczystość pełną serdeczności, wspólnych zabaw i tańców z wnukami.

DZIADKOWIE  ALEKSANDRA