Teatr to jedno z ulubionych miejsc, gdzie dzieci w wieku przedszkolnym lubią przebywać, rozwijają tam swoją wyobraźnię twórczą i mają okazję do kontaktu ze sztuką oraz aktorami.

W związku z tym, po raz kolejny w tym roku szkolnym, dnia 26.02.2019 r. udałyśmy się z dziećmi 5,6 - letnimi do Teatru Lalek "Banialuka" w Bielsku-Białej, na przedstawienie pt. "Pchła Szachrajka " J. Brzechwy, w reżyserii Lucyny Sypniewskiej. Tytułowa bohaterka i jej nieoczekiwany temperament, a także przygody i perypetie w kolorowej scenerii i pięknej oprawie muzycznej rozbawiły i zachwyciły naszych małych widzów. Po powrocie do przedszkola dzieci narysowały piękne ilustracje i jeszcze długo były pod wrażeniem obejrzanej sztuki.          

Następny wyjazd do Teatru Lalek "Banialuka" w Bielsku-Białej zorganizowałyśmy dnia 20.03.2019 r. Tym razem pojechały nasze 3,4 - latki na przedstawienie pt. "Po nitce do kłębka", w reżyserii Lucyny Sypniewskiej. Bohater mały Kapciuszek szuka braciszka do pary, więc wyrusza na poszukiwania, gdzie przeżywa nieoczekiwane przygody. Miłe lalki i bardzo wpadające w ucho piosenki działały pozytywnie na dzieci, a bajka pokazała, że warto się przyjaźnić i liczyć na bezinteresowną pomoc. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć, mali miłośnicy sztuki teatralnej zadowoleni wrócili do przedszkola.

Naucz. Małgorzata Gwóźdź