W naszym przedszkolu, tradycyjnie każdego roku organizowany jest Festiwal Piosenki Angielskiej, którego celem jest motywowanie do nauki języka angielskiego, wspieranie dzieci zdolnych wokalnie i umożliwiające im prezentację umiejętności wokalnych w języku angielskim.

Ponadto śpiewanie piosenek jest jedną z najpopularniejszych form działalności artystycznej dzieci w wieku przedszkolnym. W tegorocznym festiwalu, który odbył się w naszym przedszkolu 13 marca, wzięło udział 12 uczestników, perfekcyjnie przygotowanych przez swoich rodziców. Nauczycielka języka angielskiego, przebrana za królową brytyjską Elżbietę zapowiadała kolejnych wokalistów, którzy prezentowali swoje piosenki. Piękne stroje i dodatkowe rekwizyty uświetniły tę uroczystość. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania piosenek poznanych na zajęciach języka angielskiego. Na koniec uroczystości uczestnikom wręczono dyplomy i nagrody. To było wspaniałe muzykowanie po angielsku. Gratulujemy wszystkim „małym piosenkarzom” i dziękujemy rodzicom za wspaniałe przygotowanie dzieci.

Nauczycielka: Magdalena Ćmok