Dzień Świętego Patryka, który obchodzimy 17 marca, nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Organizowane są parady, imprezy, koncerty. W ten sposób Irlandczycy witają wiosnę.

Wiosna jest najbardziej oczekiwaną porą roku po długiej zimie. Na powitanie wiosny już po raz kolejny w przedszkolu zorganizowano konkurs recytatorski. Tym razem wiosny szukaliśmy nie tylko w pogodzie, ale przede wszystkim w poezji. Na konkurs zapisało się 16 dzieci. Atrakcją w tym roku były: przerywniki, rymowanki o wiośnie, zagadki i wiosenne piosenki, przy których można było pląsać, klaskać i tańczyć.

Teatr to jedno z ulubionych miejsc, gdzie dzieci w wieku przedszkolnym lubią przebywać, rozwijają tam swoją wyobraźnię twórczą i mają okazję do kontaktu ze sztuką oraz aktorami.

W naszym przedszkolu, tradycyjnie każdego roku organizowany jest Festiwal Piosenki Angielskiej, którego celem jest motywowanie do nauki języka angielskiego, wspieranie dzieci zdolnych wokalnie i umożliwiające im prezentację umiejętności wokalnych w języku angielskim.

Zabawy na śniegu to ulubione formy aktywności dzieci w wieku przedszkolnym. Kiedy świat pokryje śnieżny puch, lepienie kul śniegowych, śniegowe aniołki czy też zimowe olimpiady to atrakcyjny sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu.